Thajská masáž v čom je iná?

Nie je masáž ako masáž. To najľahšie spoznáte na samotných účinkoch, ktoré vášmu telu prinesie, ale už pri samotnom výbere je vhodné vedieť, do čoho ide. Thajská masáž je svojim spôsobom unikátna a jej história siaha viac ako 2000 rokov do histórie. Je špecifikom je, že nepracuje len s telom.

 

Úplne iná masáž

Rozdiel medzi miestnosťou na klasickú a thajskú masáž postrehnete na prvý pohľad. Pri thajskej masáži chýba klasický masérsky stôl, na ktorý ste zvyknutí z bežných masérskych techník.  Masíruje sa vo väčšine prípadov na zemi, na pohodlnom mäkkom matraci alebo žinenke. Pretože pri tomto type masáže sa rozhodne iba neleží. Navyše je to masáž vhodná pre každého, kto má trochu problém s nahotou. Pri thajskej masáži ostávate  oblečený, samozrejme je vhodné voliť voľné a pohodlné oblečenie. Ideálne sú tepláky a tričko.

Je to ako lenivý strečing

Počas thajskej masáž nikdy neostávate pasívnymi. To znamená, že súčasťou masáže masér manipuluje s celým vašim telom, tým prichádza k rozprúdeniu energetických tokov v tele, ich nabudeniu, rozprúdeniu lymfy a dostavuje sa harmonizácia energie chi. Tak sa štartuje proces samoozdravenia.  Samotný masér vám pomáha dostať sa do rôznych polôh a nepoužíva len ruky, ale aj kolená, nohy a chodidlá . Niektoré pozície, ktorými vás prevedie dokonca môžete poznať z jogy.

Telo ako celok

Thajská masáž pracuje aj za úrovňou fyzického tela a jej cieľom je nabudiť aj energie. Každý orgán, ktorý nie je správne energeticky zásobovaný, môže ostať chorý. Samotní majstri thajskej jogy hovoria, že v tele máme až 72 000 energetických línií a práve ich stimulácia zaručuje zdravie a vitalitu celého tela. Pri thajskej masáži sa stimuluje desať hlavných energetických línií, ktoré sú energetickými piliermi a vplývajú aj na ďalšie. Preto sú tak kľúčové.

Žiadna bolesť

Pri thajskej masáži sa nemusíte obávať bolestí, ani samotná stimulácia nie je tak energická, ako poznáte napríklad pri masáži športovej. Thajské masérky, alebo maséri pracujú s jemnými dotykmi a stimulácia je presná, uvoľňujúca, ale jemná.

ZAŽITE ČARO THAJSKÝCH MASÁŽÍ A RITUÁLOV

V Baan Thai ponúkame širokú ponuku pravých thajských masáží a rituálov. Vyberte si variant presne pre vás.