Prečo je thajská masáž pre telo tak dôležitá

Bežné typy masáží sa zameriavajú na svaly, šľachy, pomáhajú kĺbom a toto všetko dokáže aj thajská masáž. No má ešte pár výnimočných prínosov, pre ktoré je tak známa po celom svete.

 

Je to aj o duchu

Tradičná thajská masáž vychádza z východných učení o tele, jeho energii a používa poznatky z tradičnej medicíny Číny aj Indie. Neexistuje len jeden druh thajskej masáže, ale niekoľko škôl, ktoré však spája jednota v tom, že vždy sa zaoberajú nielen viditeľným, ale aj neviditeľným telom.

Aktivácia tela

Pri thajskej masáži prichádza k prebudeniu spiacich energií. Tie skôr ako začnú mať na náš život priaznivý dopad, vynosia odpad z organizmu. Prvým prejavom thajskej masáže je tak detoxikácia. Následne, keďže aj thajská masáž prechádza cez telo, je možné všímať si zlepšenie práve na fyzickej úrovni. Zlepší sa krvný obeh, stabilita tela, uľavuje sa bolestiam chrbtice a zlepšuje sa imunitný systém. Je napríklad kľúčová pri správnom držaní tela, zlepšuje mobilitu a omladzuje.

Benefity aj na duši

Telo a duch sú ako spojené nádoby. Veď každý vie, že napríklad trápenie má dosah aj na to ako sa cítime fyzicky a naopak, problémy tela sa prejavia aj na psychike. Preto je ďalším benefitom thajskej masáže oživenie ducha. Masáž navodzuje stav hlbokého uvoľnenia, pomáha zmierniť negatívne pocity, upokojuje myseľ a pomáha znížiť stres. Budete sa cítiť lepšie. Zároveň je masáž dostatočne dlhá na to, aby ste ju precítili, oddýchli si a našli si čas sami pre seba. To je v dnešnom svete nesmierne dôležité a prospešné.

Po masáži ako znovuzrodený

Aj jedna masáž je lepšia ako nič, ale priaznivý efekt thajskej masáže sa odrazí ako pri všetkom, jej pravidelným opakovaním. Vďaka tomu sa dostavia účinky dlhodobé a dá sa povedať, že vám doslova zmenia život k lepšiemu. Budete mať viac energie, budete zdravší, tak isto sa často stáva, že aj chronické choroby sa zlepšujú, alebo sa zmierňuje ich negatívny priebeh. Obnovíte sebadôveru, zlepšíte si držanie tela a vďaka tomu, že ide aj o pohyb, zlepšíte si svoju fyzickú aj psychickú kondíciu.

ZAŽITE ČARO THAJSKÝCH MASÁŽÍ A RITUÁLOV

V Baan Thai ponúkame širokú ponuku pravých thajských masáží a rituálov. Vyberte si variant presne pre vás.